1 2 3 

Nazwa Mazowsze zazwyczaj automatycznie bywa kojarzona z Warszawą. Tętniąca życiem stolica Polski jest sceną znaczących wydarzeń politycznych i gospodarczych, dużym centrum kulturalnym i siedzibą największych w kraju uczelni. Nic więc dziwnego, że większość artystów odwiedzających region poznaje jedynie Warszawę. Tymczasem Mazowsze to coś więcej niż wielkomiejski gwar: Kto raz dał się zauroczyć małym miasteczkom, ten zawsze będzie do nich wracał. Niczym magnes przyciągają nie tylko wysokiej klasy zabytki. Równie ważna, a może nawet ważniejsza jest niepowtarzalna, senna i rozmarzona atmosfera prowincji. Chociaż życie nie chce stać w miejscu, ciągle jeszcze istnieje Mazowsze stylowych dworków i drewnianych kościółków, a w niektórych regionach pielęgnowane są tradycyjne zwyczaje ludowe. Historia płynnie łączy się z dniem dzisiejszym. Taką właśnie, pełną harmonii krainę stara się pokazać ten album.

Album ´Polska. Piękno architektury´ pokazuje zarówno znane obiekty w miastach najczęściej odwiedzanych przez turystów, jak i te zapomniane, rzadko podziwiane, znajdujące się gdzieś na peryferiach szlaków turystycznych. Agnieszka i Włodek Bilińscy potrafią pokazać jedne i drugie zmuszając do zachwytu. Niniejsza książka stanowi kolejny album pary autorów prezentujący piękno naszego kraju.
Wydawca: Videograf II, Chorzów, 41-500 Chorzów, Aleja Harcerska 3C 192 strony, 194 zdjęcia, tekst: Sylwia Kulczyk (język polski, angielski i niemiecki)

Wydawca: Oficyna Wydawnicza ALMA-PRESS, Warszawa 128 stron, 157 zdjęć,(język polski i angielski)


Wisła, pod łacińską nazwą Vistula, weszła do geografii światowej dwa tysiące lat temu, poja wiając się po raz pierwszy na rzymskiej mapie świata, wystawionej na Forum Romanum za pa nowania Augusta, twórcy cesarstwa rzymskiego. Kilkadziesiąt lat później geograf rzymski, Titus Pomponius Mela przyjął bieg Wisły za granicę oddzielającą Europę od Azji. Prezentowany album, będący utrwaloną w fotografiach artystyczną wizją naturalnego i kulturowego krajobrazu w jego zmieniających się kształtach, dokumentuje szczególną rolę Wisły w kształtowaniu cywilizacji na tych ziemiach. Autorzy zapraszają nas w fascynującą podróż wzdłuż biegu tej największej z polskich rzek, od jej beskidzkich źródeł do bałtyckiego ujścia.

Wydawca: Videograf II, Chorzów, 41-500 Chorzów, Aleja Harcerska 3C 128 stron, 147 zdjęć, wstęp: Andrzej Piskozub (język polski, angielski i niemiecki)

Wydawca: Agencja Fotograficzno-Wydawnicza MAZURY, Olsztyn 10-684 Olsztyn, ul. Wańkowicza 2A, tel. 089 542 75 20 87 stron, 89 zdjęć, tekst: Andrzej Potocki (język polski)
strona wydawnictwa

Album ´Malownicza Polska´ ukazuje Polskę, jaką autorzy ukochali najbardziej: pełną pięknych krajobrazów, uroczych wiejskich zakątków, malowniczych dworów i zamków.

Wydawca: Oficyna Wydawnicza ALMA-PRESS, Warszawa 128 stron, 192 zdjęcia (język polski i angielski)

Wydawca: Oficyna Wydawnicza PAROL, Kraków 128 stron, 147 zdjęć (język polski, angielski i niemiecki)


Przyroda kraju ojczystego jest częścią naszej tożsamości, określa kim i czym jesteśmy, podobnie jak stare kościoły i zamki czy poezja wielkich mistrzów polskiego słowa. Mamy w naszej przyrodzie perły takie jak Pieniny - góry w miniaturze, o bajecznie bogatym życiu, i bagna w dolinie Biebrzy - ostoję łosia, wilka i rojów ptactwa. Mamy klejnot jedyny w swoim rodzaju - Puszczę Białowieską. Ten ostatni naturalny nizinny las Europy ściąga pielgrzymki badaczy - przyrodników z całego świata. Mają Państwo w ręku przewodnik po najcenniejszych skarbach naszego kraju. Sporządziło go dwoje ludzi, których zamiłowanie, wiedza i talent wprowadziły do światowej czołówki fotografujących przyrodę. Dzięki tej pomocy możemy i my lepiej poznać i mocniej pokochać ŚWIAT POLSKIEJ PRZYRODY.

Wydawca: Videograf II, Katowice, 128 stron, 237 zdjęć, wstęp: Tomasz Umiński (język polski, angielski i niemiecki)

Wydawca: Oficyna Wydawnicza PAROL, Kraków 164 zdjęcia, wstęp: Donald Tusk (język polski, angielski i niemiecki)


 1 2 3 
Włodek Biliński