HUGA Nature
Golden eagle, wolf and little hedgehog, small animals, flowers, landscapes, details... You will find all that and much more here. Enjoy :-)
Orzeł przedni, wilk, młody jeż, drobne zwierzęta, kwiaty, krajobrazy, detale... Wszystko to i dużo więcej znajdziecie na tym fotoblogu. Zapraszamy :-)
Blogi

Szukaj – Search

Kategorie – Categories

Wszystkie wpisy – All posts

Wpisz adres e-mail:

© Agnieszka and Włodek Bilińscy. Bank zdjęć. Photo bank. All texts & photos are copyrighted. Teksty i zdjęcia chronione są prawem autorskim.

Majówka z uralem. Ural owl

08/05/2016 - Author: AW Bilińscy - Bank Zdjęć - Brak komentarzy

Puszczyk uralski w Bieszczadach. Strix uralensis, Ural owl, Bieszczady, Poland fot A&W Bilińscy, bank zdjęć

Ural owl,  Strix uralensis, Puszczyk uralski, Bieszczady

Puszczyki uralskie widujemy w Bieszczadach dosyć często, ale zwykle są to spotkania krótkie. Jest to gatunek sowy, który chętnie poluje za dnia, nie tylko o zmroku i nocą. Tym razem przez kilka dni mieliśmy okazję obserwować urala nieco dłużej. Siadywał na skraju lasu, przez minutę, dwie przeczesywał wzrokiem i słuchem trawę wokół, by przelecieć na kolejną gałąź. Czasem było to zaledwie kilka metrów dalej, a czasem kilkadziesiąt. Znikał w głębi puszczy na godzinkę, by znowu na kwadrans się pojawić. Co ciekawe, nic w naszej obecności nie upolował i wcale nie dlatego, że się nas obawiał, bowiem całkowicie ignorował naszą kryjówkę. Po prostu nie miał szczęścia. Jak widać nawet tak świetnie wyposażony i wyspecjalizowany drapieżnik, musi się sporo napracować, aby zasłużyć na codzienny posiłek.

Ural owl (Strix uralensis) is the most common owl in Bieszczady region. It often hunts during the day, not only by night. Here are a few pictures we made in the beginning of May.

Puszczyk uralski, ural owl, fot A&W Bilińscy bank zdjęć, fotografia przyrodnicza

Startujący puszczyk uralski. Starting ural owl.

Ural owl. Strix uralensis, puszczyk uralski photo A&W Bilińscy, fotografia przyrodnicza

Puszczyk uralski, ural owl, Bieszczady, Poland fot A&W Bilińscy, bank zdjęć

Puszczyk uralski, Ural owl, Strix uralensis, fot A&W Bilińscy, bank zdjęć, fotografia przyrodnicza

© Agnieszka i Włodek Bilińscy

bank zdjęć, fotografia przyrodnicza

Categories: Birds, Ptaki, Spring, Wiosna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>