HUGA Nature
Golden eagle, wolf and little hedgehog, small animals, flowers, landscapes, details... You will find all that and much more here. Enjoy :-)
Orzeł przedni, wilk, młody jeż, drobne zwierzęta, kwiaty, krajobrazy, detale... Wszystko to i dużo więcej znajdziecie na tym fotoblogu. Zapraszamy :-)
Blogi

Szukaj – Search

Kategorie – Categories

Wszystkie wpisy – All posts

Wpisz adres e-mail:

© Agnieszka and Włodek Bilińscy. Bank zdjęć. Photo bank. All texts & photos are copyrighted. Teksty i zdjęcia chronione są prawem autorskim.

Płaskonos. Shoveler.

23/07/2012 - Author: AW Bilińscy - Bank Zdjęć - Brak komentarzy

Para płaskonosów o zachodzie słońca. A pair of shovelers just before sunset.

„Nad rzeczką, opodal krzaczka mieszkała Kaczka Dziwaczka” ;-) Musiałem chyba spotkać jej kuzynów, bo nie nad rzeczką, a nad morzem, a krzaczek był kamieniem. Ale, że to kaczki dziwaczki, nie ma wątpliwości, bo mieć taki dziób to jest coś! Para płaskonosów siedziała sobie na płytkiej wodzie w otoczonej skałkami zatoczce. Zachowywała jednak spory dystans i kiedy próbowałem się zbliżyć, wypływała na rozfalowane morze. Kwadrans siedziałem bez ruchu na ciepłym od słońca kamieniu, by trochę ptaki uspokoić, ale ciągle były za daleko. Dopiero kiedy wpłynęły na chwilkę za większy głaz, rzuciłem się truchtem do przodu i zanim się ukazały ponownie, już leżałem brzuchem na ziemi. Dały się nabrać i przekonane, że wróg się oddalił, zajęły się swoimi sprawami.

Płaskonos, Shoveler, Anas clypeata

Categories: Birds, lato, Ptaki, summer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>