Blog Picturesque Poland. The most interesting destinations in our country.
Blog Malownicza Polska. Znane i mniej znane miejsca w naszej ojczyźnie. Zabytkowe kościółki, majestatyczne zamki, górskie schroniska, bieszczadzkie połoniny, morskie plaże i ...

Kategorie – Categories

Wszystkie wpisy – All posts

Wpisz adres e-mail:

© Agnieszka and Włodek Bilińscy. Bank zdjęć. Photo bank. All texts & photos are copyrighted. Teksty i zdjęcia chronione są prawem autorskim.

Rezerwat Mewia Łacha.

28/02/2013 - Author: AW Bilińscy - Bank Zdjęć - 1 komentarz

Słyszeliśmy, że faunistyczny rezerwat  Mewia Łacha jest miejscem, gdzie można zobaczyć foki, więc będąc w Trójmieście wybraliśmy się na poranną wycieczkę nad Przekop Wisły i szlakiem turystycznym na chronioną plażę. Fok niestety nie widzieliśmy, ale kilka innych zwierzaków i owszem. Dobrze, że chociaż ten niewielki skrawek plaży na naszym dość długim wybrzeżu nie jest do cna zadeptany (nie ma wstępu na odgrodzony cypel i nie wolno podpływać do piaszczystych wysepek w pobliżu, zabronione jest wprowadzanie psów)  i od czasu do czasu odważają się tam zajrzeć rzadkie morskie ssaki – foka szara oraz pospolita.  W rezerwacie gniazduje stale lub zdarza im się założyć gniazdo kilka ornitologicznych rarytasów: rybitwa czubata i popielata czy sieweczka morska (dla wszystkich 3 jest to ponoć jedyne miejsce lęgowe w Polsce). Przez cały rok można tam spotkać żerujące ptaki siewkowate. Zdarzają się też wąsatki. Bardzo ciekawe miejsce dla miłośników przyrody.

Jeżeli interesujecie się naturą, zapraszamy także na nasz blog Fotografia Przyrodnicza:

http://www.photovoyage.pl/natureblog, gdzie opisujemy nasze spotkania z dzikimi zwierzętami w Polsce i Europie.

Nature reserve „Mewia Łacha” in Vistula river delta on Baltic shore (Gulf of Gdansk). One of a few places in Poland where seals like to rest and rare birds nest: sandwitch tern, arctic tern, bearded tit and many more.

Rezerwat Mawia Łacha, Bank Zdjęć, AiW Bilińscy, fotografia przyrodnicza

Na wydmie

Biegus zmienny, Calidris alpina, Dunlin, Bank zdjęć A i W Bilińscy, fotografia przyrodnicza

Biegus zmienn, Calidris alpina, dunlin.

Róża pomarszczona, Rosa rugosa, Bank Zdjęć A i W Bilińscy, fotografia przyrodnicza

Róża na piasku

Rezerwat Mewia Łacha, Bank Zdjęć A i W Bilińscy

Jeziorko w rezerwacie Mewia Łacha

Wąsatka, Panurus biarmicus, bearded tit, Bank zdjęć AiW Bilińscy, fotografia przyrodnicza

Wąsatka, Panurus biarmicus, bearded tit

Sarna w rezerwacie Mewia Łacha. Bank Zdjęć, AiW Bilińscy, fotografia przyrodnicza

Sarna, roe deer

Bank zdjęć A. i W. Bilińscy, fotografia przyrodnicza

Categories: Krajobraz, Landscape, Nature, Przyroda

Discussion (1 komentarz)

  1. by paweł
    Odpowiedz

    to kolejne moje ulubione miejsce…. cała Mierzeja to przyrodniczy rarytas… w maju można obcować z kormoranami w jednym z największych lęgowisk tego ptaka, o każdej porze roku można przechodzić po pasach w Krynicy Morskiej z rodziną dzików, ptactwo na Łasze w różnych porach roku unikalne. Siadają tam na przelotach naprawdę fajne skrzydlate. Trasy rowerowe boskie. Niech snoby jeżdżą do Jastarni, a nie ma jak Mierzeja ;))))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>