Bank Fotografii Agnieszki i Włodka Bilińskich
Ponad 100 000 doskonałej jakości zdjęć

Zawsze pod prąd

by Włodek on 2012-10-11

Już czwarty dzień płyniemy Vistulą Cruiser 30 Żeglugi Wiślanej z Żuław w kierunku Odry.

Na Nogacie w Malborku

Wczoraj na 859 kilometrze Wisły dogoniliśmy kajak. Nie byłoby nic w tym dziwnego, gdyby nie to, że jest zimno jak pierun, od czasu do czasu przechodzą fale deszczu i silne porywy wiatru. Wydawało nam się, że płynąc o tej porze roku, jesteśmy twardzielami, ale gdzie nam do Piotra Kuryło, wyczynowca, maratończyka, człowieka, który obiegł Ziemię. Gdy go wyprzedzaliśmy zapytał dowcipnie - Daleko do Krakowa? Myśleliśmy, że żartuje, a on rzeczywiście teraz wiosłuje z Gdańska do Krakowa, w górę rzeki, by podkreślić przeciwności, z którymi zmagają się na co dzień niepełnosprawni. I stąd nazwa wyprawy: "Zawsze pod prąd". Szczytna inicjatywa, z całego serca popieramy i życzymy Piotrowi hartu ducha i siły w rękach!!!

Polish kayaker going  up Vistula river from Gdansk to Cracow to show the society that life of disabled people is hard, just like his voyage against the current.

Kontynuując korzystanie z naszej witryny, zgadzasz się na umieszczanie przez nas plików cookie na Twoim urządzeniu. Jeżeli zrezygnujesz z otrzymywania naszych plików cookie, nie możemy zagwarantować prawidłowego działania witryny. Więcej informacji... Zamknij