Bank Fotografii Agnieszki i Włodka Bilińskich
Ponad 100 000 doskonałej jakości zdjęć

Orzeł przedni. Golden Eagle

by Włodek on 2011-02-21

To było przeżycie: orzeł przedni w kadrze! That was something: Golden Eagle in our cameras!

Dziesięć lat temu na bieszczadzkiej łące pod lasem postawiliśmy czatownię.Od czasu do czasu podrzucaliśmy przed nią jakieś smakowite kąski, mając nadzieję, że coś nas odwiedzi. Nigdy jednak nie zrobiliśmy z niej żadnego zdjęcia. Trochę z lenistwa, trochę z braku czasu, a także z braku szczęścia. W końcu budka spróchniała i pod ciężarem śniegu oraz  pod naporem wiatru, całkiem się zapadła. Jesienią coś nas naszło i postanowiliśmy ją „zrewitalizować”. Zbiliśmy do kupy stare deski, na dach położyliśmy kawałek papy, zakryliśmy wejście nieco „zabytkową” już kurtką w kolorze mocno wyblakłego khaki… Dwa tygodnie temu zorientowaliśmy się po tropach na śniegu, że chadza tamtędy lis. Rzuciliśmy przed kryjówkę drobny prezent i czekaliśmy, czekaliśmy, czekaliśmy. I co? I dalej czekaliśmy. :-) Aż tu nagle w kadrze pojawił się on – prawdziwy rarytas: orzeł przedni. Ależ to jest imponujące ptaszysko! Trochę więcej o "naszym" orle piszemy tutaj:

http://www.photovoyage.pl/natureblog/orzel-przedni-raz-jeszcze/

Zainteresowanych fotografowaniem  orła przedniego z naszej czatowni  prosimy o kontakt:

a.w.bilinscy@gmail.com, 501225813

We  built this hide 10 years ago and never took a single shot from it. Until now. We saw footprints of a fox there so we decided to try again. With great succes as you can see, although we did not see the fox :-)

Interested in photographing golden eagle? Contact us: a.w.bilinscy@gmail.com

Orzeł przedni, Golden eagle, Aquila chrusaetos

Kontynuując korzystanie z naszej witryny, zgadzasz się na umieszczanie przez nas plików cookie na Twoim urządzeniu. Jeżeli zrezygnujesz z otrzymywania naszych plików cookie, nie możemy zagwarantować prawidłowego działania witryny. Więcej informacji... Zamknij