Bank Fotografii Agnieszki i Włodka Bilińskich
Ponad 100 000 doskonałej jakości zdjęć

Tracze w Bieszczadach. Goosanders in Bieszczady.

by Włodek on 2014-05-12

Wspominając o bieszczadzkich ptakach, na ogół mamy na myśli orły przednie, sowy uralskie, pliszki górskie czy drozdy obrożne. Tym razem w kadr weszły nam, a właściwie wpłynęły, tracze. Na Sanie pod Otrytem spotykamy je dosyć często... Są i białe samce z zielono połyskującymi głowami, i szarawe samiczki z brązowymi łebkami. Nurogęsi – interesująca nazwa. Na początku maja obserwowaliśmy  całą rodzinkę – mamę z kilkoma niewielkimi pisklakami. Zastanawialiśmy się, jak radzą sobie maluchy z bystrym gdzieniegdzie nurtem rzeki, ale pływały znakomicie. Czasami tylko na krótko wskakiwały na grzbiet rodzicielki, gdzie zawsze jest bezpieczniej i podróżuje się wygodniej ;-).  Samica co kilka minut ogłaszała przerwę na odpoczynek i całe młode towarzystwo przysypiało na wystającym z wody kamieniu, pod czujnym okiem rozglądającej się wokół traczycy.

Goosanders in Bieszczady Mountains are not common but there are some breeding pairs on San river. We spent a few moments close to a small family of these interesting birds.

Wiosna nad Sanem. On San river, Bieszczady

Tracz nurogęś Goosander. Mergus merganser. fot A&W Bilińscy bank zdjęć fotografia przyrodnicza

"Na barana"

Tracz nurogęś. Mergus merganser, goosander. fot A&W Bilińscy Bank zdjęć, fotografia przyrodnicza

Tracze Mergus merganser. Goosander fot A&W Bilińscy bank zdjeć, fotografia przyrodnicza

Agnieszka i Włodek Bilińscy

fotografia przyrodnicza, Bank zdjęć.

Kontynuując korzystanie z naszej witryny, zgadzasz się na umieszczanie przez nas plików cookie na Twoim urządzeniu. Jeżeli zrezygnujesz z otrzymywania naszych plików cookie, nie możemy zagwarantować prawidłowego działania witryny. Więcej informacji... Zamknij