Bank Fotografii Agnieszki i Włodka Bilińskich
Ponad 100 000 doskonałej jakości zdjęć

Gorzów Wielkopolski

by Włodek on 2013-06-10

Po dniu spędzonym na żegludze Wartą, dopływamy wieczorem do Gorzowa Wielkopolskiego. Od strony wody wygląda naprawdę malowniczo, kolorowo i intrygująco.  Przyjazne nabrzeże zachęca do zacumowania i wybrania się na spacer nadrzecznymi bulwarami. Schodki, zegar słoneczny, fontanna, klatka z egzotycznymi ptakami, to tylko niektóre z najbliższych atrakcji.  W pobliżu pięknego mostu Staromiejskiego znajduje się niespotykanej konstrukcji punkt widokowy, na który warto się wspiąć o zmroku, by podziwiać panoramę oświetlonego miasta. Gorzowska starówka także zachęca do spacerów. Warto zwrócić uwagę na liczne rzeźby, między innymi Studnię Czarownic czy Fontannę Pauckscha. Dlaczego akurat o nich wspominamy? Ponieważ zostały zrekonstruowane przez znaną rzeźbiarkę z Gorzowa, noszącą to samo co my nazwisko, Zofię Bilińską :-).

Gorzow Wielkpolski is a beautiful town by Warta river in Western Poland, on international waterway E70, so it is possible to visit it by boat. Nice promenade, cozy old town and interesting sculptures.

Gorzów Wielkopolski. Bank Zdjęć AiW BilińscyGorzów Wielkopolski. Bulwar nad Wartą. Warta River.

Gorzów Wielkopolski, Most Staromiejski.

Most Staromiejski. Gorzów Wielkopolski.

Deptak nad Wartą, Gorzów Wielkopolski, Bank zdjęć Bilińscy

Na nadwarciańskim deptaku. Boulevard

Studnia Czarownic w Gorzowie Wielkopolskim. Bank Zdjęć Bilińscy

Studnia Czarownic. Witch well.

Gorzów Wielkopolski. Fontanna Pauckscha.

Kobieta z wiadrami, fragment Fontanny Pauckscha. Gorzów Wielkopolski. Paucksch Fountain.

Gorzów Wielkopolski, panorama.Bank zdjęć Bilińscy

Wieczorna panorama.

Kontynuując korzystanie z naszej witryny, zgadzasz się na umieszczanie przez nas plików cookie na Twoim urządzeniu. Jeżeli zrezygnujesz z otrzymywania naszych plików cookie, nie możemy zagwarantować prawidłowego działania witryny. Więcej informacji... Zamknij